ارشیا دکامی نویسنده سرباز درون

معرفی ارشیا دکامی

در ابتدای رزومه ارشیا دکامی، بنیان‌گذار مدیریت کاربردی در ایران باید گفت که وی انجام کارهایی که غیرممکن به نظر می‌رسند را دوست دارد و علاقه‌مند به انجام کارهای نو و متفاوت است و از روزمرگی در کار به شدت متنفر به گردهم آوردن گروه و هدایت آن‌ها علاقه‌مند بوده و از ترکیب علم و خلاقیت در این امر استفاده کرده است.

مهندسی پتروشیمی خوانده اما به دلیل علاقه شدیدش به علم مدیریت، در کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی تحصیل کرده است.

علاوه بر این آموزش‌های فراوانی در این زمینه گذرانده و مطالعات گسترده‌ای در این زمینه دارد. همچنین در سازمان بهره‌وری هند، جایکا ژاپن و هاسکی کانادا دوره‌های حرفه‌ای را گذرانده است.

مهروموم‌ها در صنایع مختلف کار کرده و علاوه بر مشاوره‌های مدیریتی به صنایع زیادی نیز خدمات آموزشی مختلفی داده است.

موفقیت

رزومه ارشیا دکامی: ابداع برخی تکنیک‌های اساسی مدیریت کاربردی

 • طراحی سیستم کنترلی در مدیریت به روش تارعنکبوت
 • سیستم سازی کسب و کار به روش عاسا
 • ارزیابی عملکرد کارا
 • مهارت استخدام بهترین‌ها با تکنیک زنانت
 • تکنیک مدیریت زمان DT ویژه مدیران
 • برگ تجربه و …

ارشیا دکامی

 از جمله سوابق موجود در رزومه ارشیا دکامی:

 • مدیر و مؤسس گروه آموزشی ارشیا دکامی(اولین و تنها مرکز ارائه دهنده آموزش‌های کاربردی مدیریت در ایران)
 • ۴ سال مدیریت در شرکت پاپکو (PAPCO) (بزرگ‌ترین تولید کننده لوازم التحریر و اداری در خاورمیانه)
 • ۴ سال مدیریت در شرکت نوین گدازه  (تولید کننده قطعات ایران خودرو)
 • ۵ سال مدیریت در پست‌های مدیریتی در شرکت پلی اکریل ایران
 • ۱ سال مدیریت در آب معدنی دماوند
 • ۳ سال مدیر عامل بستار صنعت (نمایندگی سیستما (SYSTEMA) ایتالیا در ایران)
 • مشاور مدیریت در: ساج آسا، طب نگار،Ctelecom، سنگر کار، الیاف ساویس، ایران-آنکارا، وندیداد مهر، نوین گدازه، توانکار، پترواکس، PAPCO، هلدینگ نیلگام، سهند، GATTO، آرمان متالوژی، نیک فردوس میلان و …
 • مشاور شماری از مدیران ارشد دولتی و خصوصی
 • برگزاری ۹۴۰۰ نفرساعت دوره و سمینار آموزشی مدیریت حرفه‌ای و مهندسی برای سازمان‌ها و صنایع مختلف از جمله: سازمان توسعه تجارت ایران، امور بین الملل شرکت نفت، سازمان کشتیرانی و دریانوردی، پالایش گاز ایلام، پاکشوما، سینا دارو، رایتل، برق باختر، سنگرکار، فولاد غرب، الیاف ساویس، توانکار، کیاصنعت، کرمان زمین، انجمن کتاب فروشان ایران، ماورای فنون، نسیم درمان، آریا طب و …
 • آموزش و تربیت ۳۷۰ مدیر حرفه‌ای برای غول‌های صنعتی ایران
 • نوشتن ده‌ها مقاله مدیریتی و چاپ در نشریات مختلف از جمله روزنامه روزان، عصر ایران، ماهنامه بین المللی نفت و انرژی و…
 • نوشتن مقالات مدیریت کاربردی و انتشار در سایت شخصی ( com ) به مدت ۱۰ سال
 • مدیر و نویسنده کانال تلگرامی مدیریت کاربردی با ۳۵۰۰۰ عضو به آدرس:    @PracticalManagement
 • نویسنده حدود ۳۴۰۰ نکته کاربردی و حرفه‌ای مدیریت در کانال مدیریت کاربردی
 • نویسنده کتاب سرباز درون (نگاهی متفاوت به روانشناسی خشم و برای اولین بار در دنیا)
 • نویسنده کتاب مدیریت کاربردی– قابلیت‌های شخصی مدیر
 • نویسنده کتاب مدیریت کاربردی – قابلیت‌های ارتباطی مدیر

کتاب‌های ارشیا دکامی

کتاب سرباز درون

سرباز درون

کتاب سرباز درون برای اولین بار در دنیا با نگاهی متفاوت به مقوله‌ی خشم ، کنترل خشم و مدیریت خشم نوشته شده است. همچنین اصطلاح سرباز درون برای اولین بار در دنیا (با این نگاه) در این کتاب توسط ارشیا دکامی بکار گرفته شده است.

این کتاب به شما کمک می‌کند خشمگین نشوید

آیا سرباز درون درباره‌ی کنترل خشم است؟

قبل از هر چیز باید بدانید کتاب سرباز درون درباره‌ی کنترل خشم نیست. درباره‌ی مدیریت خشم بعد از وقوع نیست. کتاب سرباز درون درباره‌ی ریشه خشم صحبت می‌کند، سرباز درون.

همه ما از مضرات خشم آگاه هستیم و می‌دانیم خشم بی‌موقع و عصبانیت خارج از کنترل، آسیب‌هایی به  خودمان و دیگران می‌زند که برخی اوقات جبران ناپذیر است. فرصت‌های شغلی از دست رفته، زندگی‌های زناشویی از میان رفته، رابطه‌های از هم پاشیده شده، فرزندان بی‌اعتماد به نفس ،قتل‌ها، آسیب‌های فیزیکی به دیگران و بسیاری معضلات دیگر، خود گویای این واقعیت است که هنوز راهی برای کنترل خشم یافت نشده است.

تاکنون کتاب‌های بسیار زیادی در مورد خشم و روش‌های کنترل آن نوشته شده است و خشم را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده و راه‌هایی هم برای کنترل آن ارائه داده‌اند که برخی از آن‌ها کاربردی و برخی هم اثری بر کنترل خشم نداشتند.

اما واقعیت این است که بیشتر کتاب‌های نوشته شده در مورد خشم، در مورد بعد از بروز آن صحبت کرده‌اند و خواسته‌اند  در زمان بروز خشم روش‌هایی را به کار ببریم که آن را به کنترل خود دربیاوریم. حال اینکه چقدر این راه‌حل‌ها صحیح و منطقی هستند و چقدر می‌توانند به ما کمک کنند بعداً صحبت خواهیم کرد.

این ویدیو را حتماً با دقت ببینید تا با سرباز درون کاملاً آشنا شوید

 

سرباز درون چیست؟ یا سرباز درون کیست؟

اما کتاب سرباز درون درباره خشم نیست، درباره کنترل خشم بعد از بروز آن نیست، در مورد تا ۱۰ شمردن هنگام خشم نیست،  این کتاب درباره ریشه خشم است درباره سرباز درون، درباره کسی که فعالیتش  چیزی به نام خشم را به وجود می‌آورد. خشم وقتی بروز کرد دیگر کتاب من کاری از دستش بر نمی‌آید باید به تمام کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته شده است مراجعه کنید اما کتاب من درباره کسی است که خشم را به وجود می‌آورد، سرباز درون .

من در این کتاب درباره‌ی اینکه چه چیزی  و چه کسی خشم را به وجود می‌آورد صحبت می‌کنم. به شما خواهم گفت خشم یک حالت هست، یک حالت از فعالیت سرباز درون . به شما خواهم گفت که مسئول این  خشم کیست و چگونه به وجود می‌آید. شما با فرد جدیدی به نام سرباز درون در درون خود آشنا خواهید شد. کسی که در بخش تحتانی و ساقه مغز شما زندگی می‌کند و مسئول دفاع از شماست. و وقتی سرباز درون شروع به دفاع کردن می‌کند شما را کناری زده و اختیار شما را به دست می گیرد تا به دفاع از شما بپردازد.

 تعریف خشم :

خشم حالتی است که بعد از فعال شدن سرباز درون به ما دست می‌دهد.

آیا باید خشم را تخلیه کرد؟

اینکه خشم را باید تخلیه کرد به نظرم یک افسانه است. این را باید از اطرافیانتان که آسیب‌های خشم شما را دیده‌اند پرسید. شما باید سرباز درونتان را  بشناسید و با او دوست شده و او را آموزش دهید.

من در این کتاب به شما خواهم گفت سرباز درون کیست و چیست؟

به شما خواهم گفت چطور او را بشناسید و با او صحبت کنید؟

به شما خواهم گفت که قبل از بروز خشم آن را کنترل کنید نه بعد از بروز خشم.

به شما خواهم گفت وقتی خشم بروز کرد دیگر کاری از دست شما برنمی‌آید چون شما دیگر اختیاری ندارید.

علاوه بر این شما می‌آموزید که زمانی که اطرافیانتان دچار این حالت می‌شوند را هم درک کنید همچنین یاد می‌گیرید چگونه با این حالت‌ها کنار بیاید. چون بعد از خواندن این کتاب درک متفاوتی از دیگران خواهید داشت.

باید از همان کودکی دانش کافی را در اختیار فرزندانمان قرار دهیم تا به خوبی منشأ خشم خود را بشناسند.

آن‌ها باید با سرباز درون دوست شوند و او را آموزش دهند تا او یاد بگیرد که در زمان‌هایی که نیاز نیست، فعالیتی نداشته باشد.

آیا راه حل هم می‌دهید؟

بله، در این کتاب شما روشی منحصر به فرد به نام اصل پذیرش را می‌آموزید. این روش روشی کاملاً کاربردی است که نتایج شگفت انگیزی به دنبال دارد.

شما در کتاب سرباز درون از کوره در رفتن را خواهید شناخت و آن  را تحت کنترل خود در می‌آورید.  از آنجایی که کتاب سرباز درون در مورد قبل از خشم است. اگر همه ما یاد بگیریم که قبل از خشم اوضاع را تحت کنترل بگیریم بسیار راحت‌تر مسائلمان  را حل خواهیم کرد. بسیاری از اتفاقاتی که باعث از هم پاشیدن رابطه‌ها می‌شود از بین خواهند رفت. به جای جنگیدن برای حل مسائل، خودمان اختیار به دست می‌گیریم و مسائلمان را خودمان حل می‌کنیم نه سرباز درونمان.

چه بسیار افرادی که به خاطر عدم اطلاع از اوضاع درونی خود، کار خود را از دست ‌داده‌اند. چه بسیار زندگی‌هایی که به این دلیل از هم پاشیده‌اند. من به  شما یاد خواهم داد چطور همه چیز را تحت کنترل خود در بیاورید و کسی را که در زمان خشم کنترل شما را در دست می‌گیرد، به شما معرفی خواهم کرد.

خواندن این کتاب برای هر انسانی ضروری است

هر کسی باید سرباز درون خود را بشناسد و آموزشش را یاد بگیرد

معرفی کتاب مدیریت کاربردی– قابلیت‌های شخصی مدیر از زبان ارشیا دکامی

مدیریت کاربردی قبلیت شخصی مدیر