ده گامی که به شما کمک می‌کند تا اولین میلیون دلارتان را ایجاد کنید

۱۰ گامی که به شما کمک می‌کند تا اولین میلیون دلارتان را ایجاد کنید

پول ممکن است همه چیز نباشد اما چیز‌هایی که می‌توانید با آن به دست آورید، خیلی از کارها را ساده‌تر می‌کند. در حالی که با پول نمی‌توانید عشق واقعی، مهربانی، هوش و شور و اشتیاق به دست آورید اما بسیاری از فرآیند‌ها با داشتن پول بسیار سریع‌تر خواهند شد. یک میلیون دلار امروز در مقایسه با یک میلیون دلار سال‌ها قبل، از نظر ارزش بسیار متفاوت است. در زمان حال، اگر واقعا بخواهید، خیلی محتمل خواهد بود که یک میلیون دلار به دست آورید. به خصوص این‌که در دنیای امروز راه‌های بسیار زیادی به شما پیشنهاد می‌شود که بتوانید اولین میلیون دلار‌تان را کسب کنید.

اگر باور داشته باشید که توانایی لازم را دارید، به آن خواهید رسید. در ادامه به ۱۰ روشی که شما را مطمئن می‌سازد به این هدف خواهید رسید، اشاره می‌شود.

  • دست از برنامه‌ریزی بردارید، دست به کار شوید

ماریو آندرتی: «اگر صبر کنید، تنها اتفاقی که می‌افتد این است که پیر‌تر می‌شوید.»

بعضی اوقات اولین قدم، سخت‌ترین آن خواهد بود. اگر می‌خواهید به جلو پیش بروید، نه تنها باید بدانید که به کجا می‌خواهید برسید بلکه باید بدانید در چه زمانی قرار است اولین حرکت خود را انجام دهید. برنامه‌ریزی کردن به تنهایی شما را موفق نمی‌سازد. آمادگی بیش ار حد هرگز باعث نمی‌شود کارها انجام شود. پس دست به کار شوید و بر روی هدفی که برای خود ترسیم کرده‌اید، متمرکز باقی بمانید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از طریق شغل فعلی‌تان درآمد بیشتری به دست آورید، به دنبال یک ترفیع در سازمان‌تان باشید یا شخصی را پیدا کنید که به شما کمک کند حقوق‌تان افزایش یابد. مهم این است که بخواهید عادت‌ها و اعتقادات افراد موفق را در زندگی‌تان به کار ببندید.

  • اولویت‌هایتان را مشخص کنید

این که سرتان را شلوغ کنید به تنهایی کافی نیست، سعی کنید بیشترین توجه خود را معطوف کارهایی کنید که بیشترین اهمیت را برای شما دارا هستند. مطمئن شوید این اولویت‌ها هدف شما را حمایت کنند. به عنوان مثال می‌خواهید یک خودروی جدید خریداری کنید. دقیقا چه مقدار پول نیاز دارید تا مطمئن شوید این هدف تامین شده است؟ چه راه‌ها و روش‌هایی وجود دارد تا به این پول دست پیدا کنید؟ این‌ها سوالاتی هستند که به احتمال زیاد از خودتان خواهید پرسید تا بتوانید فهرست اولویت‌هایتان را ایجاد کنید. یکی از پاسخ‌هایی که می‌توانید برای این سوالات داشته باشید می‌تواند این‌ باشد؛ هزینه کمتری در خرید مبلمان خانه کرده تا سرمایه بیشتری جمع‌آوری و توانایی مالی لازم برای خرید خودروی رویایی خود را به دست آورید.

  • سود و زیان‌های خود را پیگیری کنید

گاهی اوقات لازم است به عقب نگاه کنید تا تصویر بزرگ‌تری از آن‌چه دارید و جایی که اکنون در آن قرار گرفته‌اید، به دست آورید. دنبال کردن سود و زیان‌هایتان به این معنی است که فعالیت‌های گذشته خود را رصد کنید تا بر اساس پیشرفت‌تان به یک نتیجه‌گیری برسید. بر اساس این نتیجه‌گیری می‌توانید تصمیم بگیرید قدم بعدی‌تان چه خواهد بود.

  • سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری کاری است که باعث انباشه‌شدن ثروت می‌شود. در جاهای ارزشمند سرمایه‌گذاری کنید و از بدهی‌های بیش از حد بپرهیزید. سرمایه‌گذاری کردن همانند تماشای رشد گیاهی است که کاشته‌اید. همیشه به یاد داشته باشید مبلغی که پس‌انداز می‌کنید، مهم‌تر از پولی است که خرج می‌کنید. پس‌انداز کردن را تبدیل به یک عادت کنید. هر زمانی که قادر بودید، پس‌انداز کنید.

  • صبور باشید

هیچ فرد موفق فکر نمی‌کند که می‌تواند یک شبه میلیونر شود. بسیاری از مردم به علت زندگی کردن بیش از حد در زمان حال، خودشان را مقروض می‌کنند. در حالی که افرادی نیز پاداش صبر کردن‌‌هایشان را دریافت می‌کنند. صبر برای بیشتر مردم مفید است. صبور بودن به این معنی نیست که در حالی که هیچ کاری انجام نمی‌دهید، انتظار بکشید. به یاد داشته باشید: هیچ میلیونر خودساخته‌ای هرگز وقتش را به بطالت نمی‌گذراند.

  • با چیز‌هایی که دارید کار کنید و از آن بیشترین استفاده را بکنید

به جای فکر کردن در مورد این‌که چه چیز‌هایی ندارید، بر روی داشته‌های خود و کار‌های فوق‌العاده‌ای که می‌توانید با آن‌ها انجام دهید، تمرکز کنید. زمان و انرژی خود را هوشمندانه خرج کنید.

  • دانش خود را توسعه دهید

سقراط: «دانش واقعی در دانستن این است که هیچ‌چیز نمی‌دانید.»

روش‌های متفاوتی برای گسترش دانش و توسعه دیدگاه‌تان در رشته تخصصی‌تان وجود دارد. دامنه این دانش بی انتها است. این مهم است که هرگز درجا نزنید. این جسارت را داشته باشید که هدف‌تان را پیش برانید. شما باید مدام در حرکت بوده و در مطالب عمیق شوید.

  • رویه ایجاد کنید

مراقب اعمال خود باشید، شما تبدیل به ماهیت کارهایی می‌شوید که انجام می‌دهید. هر روزتان را با ذهنیتی آرام و برنامه‌هایی مثبت آغاز کنید. به رویه‌های خود پایبند باشید و کاری که آغاز کرده‌اید را به اتمام برسانید.

  • خودتان را با شرایط وفق داده و پیشرفت کنید

تنها زمانی عملکرد‌تان بهتر می‌شود که چیزی را که باید ارتقا دهید، بشناسید. تنها چیز بدون تغییر، خود تغییر است. راه‌ها و استراتژی‌های جدید را به کار ببندید تا نتایج موثری ایجاد کنید. ارزش پول هیچ گاه ثبات ندارد و در طول زمان مدام تغییر می‌کند. باید همیشه مراقب این تغییرات باشید.

  • بر روی هدف خود متمرکز باشید

داشتن ذهنیتی آرام و مشخص باعث می‌شود از عوامل حواس‌پرتی که باعث تخلیه انرژی‌تان می‌شود و شما را گمراه می‌کند، دور بمانید. هدف خود و راه رسیدن به آن را بشناسید. هر روز به خودتان یادآوری کنید که باید چیز‌های جذاب را به خودتان جذب کنید.

نوشته: یونا روسنسیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *